Torre del Conde de Hervías D.O.Ca Rioja 2015

40.10

Tootja:   Manso de Zúñiga Wines & Vineyards
Veinitüüp:   punane vein
Piirkond:   Rioja Alta, Rioja
Viinamari:  90% Tempranillo and 10% Graciano
Serveerimistemperatuur:   18c
Küpsemine :   12 kuud , 80% prantsuse ja 20% ameerika tammevaatides
Sobivad road:
Värv:   Rubiinpunane
Aroom:   Intensiivsed punased marjad, tubakas, vanilje ja trüffel
Maitse:   Sügav, struktueeritud, metsmarjad, nelk, šokolaad. Vaatamata pehmele algmaitsele avaldub selles hiljem üllatavat jõudu. Veinil on uskumatu alkoholi, happesuse ja tanniinide sünergia, mis on iseloomulik Torremontalvo külale.
Alkoholisisaldus:    14%/vol

Viinapuude vanus:   80 – 140+ aastat

Kirjeldus

Conde de Hervías on ainulaadne ja spetsialiseerunud veinimaja Rioja Alta põhjaosas, Torremontalbo külas. Veinimaja ajaloolistes viinamarjaistandustes toodetakse kõrgeima kvaliteediga single-vineyard veine. Íñigo Manso de Zúñiga Ugartechea ja tema abikaasa Yolanda Garcúa Viadero on pühendanud terve oma elu veini tegemisele paljudes erinevates Hispaania piirkondades. Conde de Hervías on praegu Rioja üks klassikaliselt unikaalsemaid ja elegantsemaid tõlgendusi asudes vaid mõne kilomeetri kaugusel Haros leiduvatest masstoodangust valmistatud Rioja veinidest.

Torre del Conde de Hervíase veini valmistatamiseks kasutatakse Llano Alto (1958) ja Las Arenillase (1864) viinamarjaistanduste tempranillo ja graciano marju. Torre del Conde de Hervíast valmistatakse ka ainult valitud aastakäikudel, et need suudaksid väärikalt ja graatsiliselt vananeda aastakümneid, konkureerides sageli lipulaeva Conde de Hervías veiniga.

0

Your Cart